Garnitur czy frak dla Pana Młodego

W czasie ślubu i wesela także Pan Młody musi się świetnie prezentować, ponieważ oczy gości będą zwrócone także na niego, a nie wyłącznie na ślubną suknię Pani Młodej. Jak się okazuje panowie również mają wybór w przypadku ślubnego stroju, choć oczywiście nie tak szeroki jak kobiety. W związku z tym na pewno zastanawiają się co będzie bardziej atrakcyjnym i wygodniejszym – tradycyjny garnitur czy może frak?

Przede wszystkim koniecznie trzeba poznać różnicę. Najczęściej wybierany jest garnitur. W salonach z modą ślubną i nie tylko dostępnych jest wiele krojów i fasonów, a także kolorów. Tak więc każdy z panów na pewno znajdzie coś dla siebie. Do jedno lub dwurzędowej marynarki można dobrać musznik bądź też krawat, a przede wszystkim kamizelkę. Spodnie z kolei nie powinny mieć mankietów. Również nieeleganckim będzie jeśli będą one zbyt opięte. W przypadku wszystkich garniturów, nie tylko tych ślubnych trzeba pamiętać o tym, że mankiety koszulki powinny wystawać w niewielkim stopniu poza rękawy marynarki. Warto jeszcze dodać, że garnitur powinno wybierać się wówczas, kiedy uroczystość odbędzie się przed południem. Jeśli chodzi o odpowiedni kolor to powinien on współgrać ze strojem Panny Młodej. Jeśli więc suknia ślubna będzie śnieżnobiała, to najlepiej wybrać garnitur jasnoszary. Takie barwy raczej nie powinno się zestawiać z kolorem ecru. To połączenie może nie wyglądać atrakcyjnie. Kolor ciemnoszary, granatowy lub czarny świetnie będzie się komponował z suknią białą, kremową czy też kolorową, np. czerwoną.

Frak z kolei należy założyć na uroczystości wieczorne, gdyż jest to najbardziej elegancka propozycja stroju dla mężczyzn. Charakteryzują go długie poły i klapy pokryte materiałem atłasowym. Spodnie w tym wypadku również powinny być bez mankietów, ale z bocznymi lampasami. Koszula, która idealnie pasuje do fraku powinna być biała, z kołnierzykiem o łamanych rogach. Nie można zapomnieć o białej marynarce. Strój dopełnią lakierowane buty.

Po garnitur nie trzeba się wybierać z tak dużym wyprzedzeniem czasu jak w przypadku sukni ślubnej, co z pewnością cieszy panów. Najlepiej dokonać zakup na około miesiąc przed wyznaczonym terminem ślubu, ponieważ musi pozostać choć trochę czasu na ewentualne krawieckie przeróbki.