Krótkie sukienki do ślubu

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety, a wybór sukni ślubnej jest jednym z najmilszych doświadczeń podczas przygotowań do uroczystości. Najczęściej przyszłe panny młode decydują się na tradycyjne długie suknie ślubne w kolorze białym – do wyboru są różne jego odcienie lub ecru. Takich właśnie modeli jest w związku z tym dostępnych najwięcej.

Sporadycznie jednak wybierane są do ślubu suknie krótkie. Są one równie eleganckie jak te długie, a dodatkowo dodają dziewczęcego uroku, co niewątpliwie jest ich ogromną zaletą. Coraz częściej na pokazach mody ślubnej prezentowane są właśnie krótkie sukienki, a więc i projektanci przystają na taki model i wzór sukni ślubnej. Krótka suknia ma swoje zalety – przede wszystkim łatwiej się w niej poruszać, a zwłaszcza tańczyć podczas przyjęcia weselnego. Co więcej, jeśli ślub odbędzie się latem, Panna Młoda z pewnością będzie się czuła znacznie bardziej komfortowo.

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem krótkiej sukienki jest to, że nie wszystkie kobiety czują się dobrze w długich sukniach, a wygoda jest niewątpliwie bardzo ważna w przypadku stroju weselnego. Krótka sukienka pozwala również na wyeksponowanie zgrabnych nóg Panny Młodej. Wiele osób opowiada się za długą suknią, zwłaszcza w przypadku ślubu kościelnego. Nie jest to jednak niepisaną zasadą. Możesz bowiem założyć taki strój, o jakim od zawsze marzyłaś. Jeśli jednak bierzesz wyłącznie ślub cywilny krótka suknia będzie odpowiednia. Równie dobrze będzie się prezentować podczas drugiego dnia wesela.

Pozostaje jednak kwestia ceny takiej sukni. Niestety często zdarza się, że koszt jest przybliżony do tradycyjnej, długiej sukni, mimo że do jej uszycia potrzebne jest znacznie mniej materiału. Nie znaczy to jednak, że tak jest zawsze, ponieważ można znaleźć krótkie sukienki w niższej cenie.

Wybór sukni ślubnej to niełatwe zadanie, zwłaszcza, kiedy na rynku pojawia się coraz to więcej salonów mody ślubnej. Jeśli jednak zdecydujesz się na krótką sukienkę, to z pewnością będziesz z niej zadowolona, ponieważ jest równie elegancka jak ta długa, a dodatkowo będziesz wyglądać modnie, dziewczęco i oryginalnie. Sukienka może być przed lub za kolano. W połączeniu z ciekawymi dodatkami, ślubny strój z pewnością zachwyci przyszłego męża, wszystkich gości i nie tylko. Najważniejsze, abyś podczas ślubu czuła się wyjątkowo, ponieważ jest niezwykły dzień, na który z pewnością wiele kobiet czeka z niecierpliwością.