Suknia ślubna w kolorze

Wraz z upływem czasu wiele się zmienia, a przede wszystkim dziedzina, jaką jest moda. Dotyczy to również mody ślubnej. Suknie, które założą w tym wyjątkowym dniu przyszłe panny młode już niekoniecznie są białe, czy w cieszącym się w ostatnich latach dużą popularnością kolorze ecru. Spotkać coraz częściej można barwy takie jak toffi, kolor śmietany, a nawet blasku świecy!

Zapewne już mniej dziwią i zaskakują kolory bordo, czerwienie, zielenie, róże, różnego rodzaju odcienie pastelowe, fiolety, a nawet czerń. Jest w czym wybierać, choć nie da się ukryć, że mimo atrakcyjności tych niecodziennych kolorów sukni ślubnych, najczęściej jednak wybór pada na biel.

Kiedy jednak chcemy, aby nasz strój był wyjątkowo oryginalny, wówczas odcień należy dobrać odpowiednio do karnacji. Jeśli więc masz jasną cerę wybierz suknię w kolorze kości słoniowej, o barwie pastelowej, rudej lub kawowej. W przypadku karnacji ciemniejszej dobrym rozwiązaniem będą śnieżnobiałe suknie lub nieco bardziej odważniejsze, takie jak jaskrawy róż, fiolet, jasny granat, malinowy czy wiśniowy. Pozostaje jeszcze kwestia ciemnej cery, wówczas można dowolnie przebierać w kolorach, ponieważ każdy z nich będzie się świetnie komponował z karnacją. Najlepsze jednak będą: biel, kolor rumu, miedzi, czekoladowy, a także srebrny. Warto jednak pamiętać, że przede wszystkim przyszła panna młoda musi czuć się dobrze w danym kolorze.

Świetnym rozwiązaniem jest również połączenie dwóch kolorów, na przykład gorset sukni może być w kolorze, bordo czy czerwieni – jakim tylko chcemy, a dół biały. Taki zestaw będzie z pewnością bardzo oryginalnie i efektownie się prezentował. Inny ciekawy pomysł to suknia biała, na której widnieje kolorowy wzór. Jeszcze inna, fantazyjna propozycja to suknia o tradycyjnej barwie, lecz welon w odważnym kolorze.

Jak widać więc pomysłów na oryginalny ślubny strój jest naprawdę dużo, wszystko zależy od przyszłej panny młodej. Pozostaje jeszcze jednak kwestia tego, że tak odważna suknia ślubna w niecodziennym kolorze będzie szeroko komentowana, a co więcej może nie znaleźć aprobaty wśród członków najbliższej rodziny. Dlatego też można rozważyć założenie tradycyjnej, pięknej, ale niekoniecznie śnieżnobiałej sukni w dzień ślubu i wesela, a w dniu poprawin sukienkę w zdecydowanie bardziej odważnym odcieniu. Jednak ta decyzja musi pozostać w każdym przypadku rozstrzygnięta indywidualnie, w końcu to twój wyjątkowy dzień i chcesz wyglądać olśniewająco.