Strój na poprawiny

Kiedy już minie dzień wesela, gości i Parę Młodą czeka jeszcze przyjemna zabawa podczas poprawin. Co prawda w ostatnim czasie odchodzi się jednak od organizowania dwudniowych przyjęć, ale mimo wszystko goście świetnie i chętnie się bawią w czasie drugiego dnia wesela.

W tym dniu Panna Młoda również powinna zachwycać swoim strojem, jednak sukienka, którą wybierze może być znacznie swobodniejsza i wygodniejsza, a także kolorowa. Ważne, aby czuła się w tym stroju dobrze. Panny Młode na dzień poprawin decydują się na różne kreacje – sukienki są długie, krótkie, a także mogą być typową suknią ślubną, ale kolorową – czerwień, zieleń, granat, bordo, fiolet, co tylko nam się podoba.

Rodzaj ubioru Państwa Młodych podczas poprawin zależy również od tego, gdzie się one odbędą. Jeśli na tej samej sali bankietowej, co wesele to oczywiście stroje powinny być bardziej formalne, a może nawet eleganckie. Wówczas koniecznie trzeba dobrać odpowiednie dodatki, ponieważ i wtedy ubiór musi być idealny, a także współgrać z tym, co założy Pan Młody. Jeśli jednak przyjęcie odbywa się w zupełnie innym miejscu, to strój powinien współgrać z jego charakterem. Wówczas należy poinformować gości, jakie ubrania będą odpowiednie, aby nikt nie czuł się nieswoje w nieodpowiednim ubraniu.

Dzień poprawin już nie jest tak zobowiązujący jak dzień samego wesela, a więc także i goście chcą czuć się dobrze i wygodnie w strojach, które wtedy założą. Z pewnością w większości będą przeważać lekkie, zwiewne sukienki, a kolory zdecydowanie bardziej żywe. Poprawiny to dzień, kiedy już nie trzeba trzymać się sztywnych zasad, które panują podczas przyjęcia weselnego. Goście i Para Młoda może pozwolić sobie na więcej swobody, zwłaszcza w przypadku stroju. Skromna, lecz elegancka kreacja Pani Młodej z pewnością zostanie przed wszystkich pozytywnie przyjęta.

Niestety w przypadku Pana Młodego najlepszym rozwiązaniem w dalszym ciągu będzie modny garnitur, jeśli w dniu wesela był w kolorze ciemnym, to w dniu poprawin może być jasny. Nie oznacza to jednak, że nie można nieco unowocześnić stroju i na przykład wystarczy założyć koszulę i eleganckie spodnie. Strój na poprawiny pozostaje już decyzją wyłącznie Młodej Pary.